, Tleń
Przyjazd
Wyjazd

Kapsuła relaksacyjna Floating

Floating

 1. Strona główna
 2. SPA
 3. Kapsuła relaksacyjna Floating

Floating, terapia REST czy deprywacja sensoryczna - wiele nazw, jedno znaczenie

Floating, czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Osoba przebywająca w kapsule deprywacyjnej nie widzi nic oprócz otaczającego jej błękitu. Nie będzie także słyszeć żadnych dźwięków. Podczas seansu klient również nic nie czuje. Spowodowane jest to tym, że woda na której dryfuje jest takiej samej temperatury jak ciało ludzkie.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak człowiek może unosić się na powierzchni wody, bez żadnego wysiłku? Otóż jest to możliwe dzięki cudownym właściwościom soli gorzkiej Epsom. Jej stężenie w roztworze wypełniającym wnętrze kapsuły jest podobne jak zasolenie w Morzu Martwym. Dzięki temu ciało ludzkie jest wypychane przez sól na powierzchnię wody.

Dlaczego sól Epsom, a nie sól morska?

Przede wszystkim dlatego, że sól Epsom ma wiele właściwości dobroczynnych dla ludzkiego organizmu. Bardzo dobrze działa na skórę, którą nawilża oraz ujędrnia. Gorzka sól odtruwa organizm, oczyszcza, odmładza, relaksuje, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i antyłojotokowo. Ponadto ma właściwości przeciwbólowe, łagodzi stres oraz relaksuje ciało. Ze względu na swoje cudowne właściwości już od ponad stu lat wykorzystywana jest w kosmetyce.

CZYM JEST ZABIEG FLOAT REST®?

 

Innowacyjna metoda Float Rest® pozwala osiągnąć całkowite odprężenie ciała i umysłu. Dzieje się to za pomocą kapsuły zabiegowej, wypełnionej roztworem soli gorzkiej Epsom. Jej właściwości sprawiają, że ciało osoby przebywającej we wnętrzu urządzenia unosi się w stanie nieważkości. Korzystając z zabiegu, klient jest odseparowany od bodźców zewnętrznych, dzięki czemu całkowicie się odpręża. Do rozluźnienia dochodzi w każdej części ciała, poczynając od aparatu ruchowego, mięśni, stawów, aż do świadomości. Do tej pory osiągnięcie takiego stanu było bardzo trudne i wymagało zdolności medytacyjnych lub paranormalnych. Dziś wystarczy skorzystać z nowoczesnego zabiegu Float Rest®. Terapia jest korzystna dla ludzi cierpiących na przewlekłe bóle głowy, kręgosłupa, stawów, napięcie mięśni, nadciśnienie, niepokój, nerwice oraz inne schorzenia.

 

Co dzieje się w kapsule?

Wszelkie korzyści z zabiegu zawdzięczamy cudownym właściwościom soli Epsom. Kąpiel w niej łagodzi stany zapalne skóry, obrzęki, zmniejsza napięcie mięśniowe, uśmierza bóle, wyciąga toksyny z organizmu oraz posiada wpływ uspokajający na system nerwowy. Ponadto dzięki płynowi z soli Epsom grawitacja w kapsule zanika. Ciało lekko kołysze się na powierzchni roztworu, dzięki czemu mózg odpoczywa, gdyż nie musi kontrolować pracy mięśni. Aktywność lewej półkuli zostaje spowolniona, dzięki temu synchronizuje się z półkulą prawą. Mimo to mózg pozostaje aktywny i wytwarza ogromne ilości serotoniny i endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Ponadto, w kapsule redukowany zostaje hormon stresu, co umożliwia pełną relaksację. W czasie zabiegu Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta, jest to stadium kiedy człowiek zapada w sen i jest w stanie odpowiadającym medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia i silnych emocji. Buddyjscy mnisi taki stan osiągają po kilkugodzinnych medytacjach, natomiast w kapsule taki efekt możliwy jest już po chwili zabiegu.

 

OPIS ZABIEGU

 

Wchodzimy do kapsuły Float Rest® . Zamykamy drzwi i zanurzamy się w ciepłej wodzie zbliżonej do temperatury ciała. Poziom wody nie przekracza 30/40 cm, dzięki czemu osoby, które nie potrafią pływać nie czują żadnego dyskomfortu. Ciało dryfuje na powierzchni roztworu, głowa zanurza się tylko do wysokości uszu. Oczy, nos i usta pozostają nad wodą. Podczas seansu możemy odprężać się w całkowitej ciszy. Ciepła woda i brak bodźców zewnętrznych sprawia, że w krótkim czasie możemy się maksymalnie zrelaksować.

Po wyjściu z wody skóra jest wygładzona, jędrna i nawilżona, zmarszczki wygładzone, blizny - również po trądzikowe stają się płytkie.

 

Zabieg może być prowadzony dla dzieci z rodzicem lub dla 1 osoby dorosłej.

Zabieg trwa, w zależności od potrzeb klienta, od 30 do 90 minut.

 

Czy zabieg jest higieniczny?

 

Zdecydowanie tak. Duże ilości soli nie pozwalają przetrwać w kapsule żadnym bakteriom i innym mikroorganizmom. Dodatkowo po każdym seansie woda z kapsuły zostaje przefiltrowana i całkowicie oczyszczona. Ponadto, należy pamiętać, że roztwór soli Epsom jest sterylizowany, dzięki czemu bakterie i wirusy nie mają szans na rozprzestrzenianie. Testy chemiczne i bakteriologiczne przeprowadzone w 1989 roku w Australii dowiodły, że korzystanie z kapsuł odpływowych nie niesie żadnego ryzyka dla zdrowia. Dla zapewnienia komfortu osobom bojącym się zamkniętych przestrzeni, drzwi kapsuły mogą być otwarte podczas seansu. Na życzenie klienta możemy podłożyć pod szyję specjalny zagłówek.

 

Leczniczy wpływ Float Rest® na organizm

 

Terapia Float Rest® jest zalecana przede wszystkim dla osób walczących z ciągłymi dolegliwościami bólowymi. Podczas seansu organizm wytwarza hormony serotoniny oraz endorfiny, które tłumią odczuwanie bólu, pozbywa się nadmiaru kortyzolu, dzięki czemu możliwy jest całkowity relaks. Przeprowadzone liczne badania naukowe w placówkach uniwersyteckich w USA, Szwecji, czy Niemczech potwierdzają, że po odbyciu zabiegu regeneracyjnego dochodzi do wyraźnego polepszenia stanu aparatu ruchowego, ustają bóle stawów, oraz zwiększa się ich ruchliwość, znikają bóle kręgosłupa, bóle mięśni, szybciej goją się złamania i inne zranienia. Następuje błyskawiczna regeneracja tkanek miękkich po wysiłku fizycznym. Układ krwionośny zostaje rozszerzony, następuje tzw. efekt wazodylatacyjny - komórki są zaopatrywane w większą ilość substancji odżywczych, a także przyspiesza się wypłukiwanie z ciała kwasu mlekowego. To wszystko zawdzięczamy soli Epsom, czyli związkowi siarczanu magnezu w czystej postaci. Badania dowodzą, iż magnez najszybciej wchłania się do organizmu przez skórę. Jest to kolejny argument, potwierdzający korzystny wpływ terapii Float Rest®. W kapsule znajduje się roztwór, do uzyskania którego wykorzystano ponad 400 kg soli gorzkiej MgSO4. Jest to ogromna dawka dobroczynnych składników tj. jony magnezu i siarki, które pomagają oczyścić cały organizm. Roztwór soli Epsom działa miedzy innymi przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyłojotokowo, jak również wykazuje silne właściwości oczyszczające, odmładzające oraz odtruwające z metali ciężkich. Ponadto lecznicze właściwości soli gorzkiej wspomagają pracę serca, obniżają ciśnienie tętnicze krwi oraz zmniejszają ryzyko zawałów serca, czy udarów.

 

W jakich przypadkach zaleca się korzystanie z zabiegu Float Rest®?

 • rehabilitacja: stany pourazowe, obrzęki kończyn, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, kolan, barków i stawów biodrowych, a także regeneracja po ciężkim treningu sportowym
 • bolesny syndrom wertebrogenny części szyjnej, piersiowej czy lędźwiowej kręgosłupa, wynikający z degeneratywnego zwyrodnienia kręgosłupa oraz ze stanów pourazowych
 • choroby autoimmunologiczne, reumatoidalny artretyzm, toczeń, sklerodermia, oraz syndrom Reiter’a
 • stany pooperacyjne szyjnej i lędźwiowej części kręgosłupa oraz wypukliny krążka międzykręgowego
 • wrodzone wady kręgosłupa - skoliozy i kifozy wieku dziecięcego - choroba Scheuermanna - choroby reumatologiczne
 • Fibromyalgia, endezopatia, osteoartroza, RZS, MIZS - degeneratywne zwyrodnienia stawów oraz stany pourazowe i pooperacyjne stawów, stany po złamaniach, po dystorsjach, czy po zmiażdżeniach stawów,
 • artrozy
 • bóle głowy, migreny
 • lekkie formy peryferyjnych porażeń
 • depresje, stresy, nerwice, ADHD, Zespół Aspergera, Autyzm, ADD, nadpobudliwość, syndrom przemęczenia
 • zespół stresu pourazowego, powojennego PTSD
 • choroby skóry tj. łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry
 • miażdżyca tętnic
 • dna moczanowa (podagra/artretyzm)

 

 

Float Rest® i jego wpływ na ludzką psychikę

 

Fińscy badacze potwierdzają, że 30-minutowy zabieg usuwa z krwi tyle kortyzolu – hormonu stresu, co 4/6 godzin snu. Większość klientów już po pierwszym seansie w kapsule czuje się bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Poprawia się jakość snu oraz zmniejsza uczucie lęku czy niepokoju. Natomiast każdy kolejny zabieg potęguje rezultaty. Podczas terapii Float Rest® dochodzi do synchronizacji prawej i lewej półkuli mózgu. Co sprawia, że zwiększa się nasza kreatywność, lepiej radzimy sobie z problemami, a nawet jesteśmy w stanie szybciej się uczyć. Następuje zwiększenie potencjału mózgu, w tym zdolności do wizualizacji - zdaniem psychologów związane to jest z tym, że pozbawiony bodźców mózg „podkręca” czułość. Seanse wprowadzają uczestników w wyjątkowy stan aktywności mózgowej ułatwiający swobodny dostęp do rzadko odwiedzanych obszarów pamięci. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie wiele ważnych chwil z odległej przeszłości.

 

Wykorzystanie terapii Float Rest® w leczeniu chorób o podłożu psychicznym

 • w stresie, depresji, nerwicach, migrenach, PTSD
 • w leczeniu fobii, natręctw, lęków - w terapii rozwoju osobowości
 • w leczeniu różnych nałogów i uzależnień : żywieniowych, alkoholowych, psychicznych
 • w bezsenności, przywrócenie fazy REM, nawet w syndromie jet-lag
 • w chorobach nerwowo-mięśniowych, tikach, chorobach układu pozapiramidowego
 • choroba Parkinsona, bólach głowy, bólach korzeniowych -w nadciśnieniu tętniczym, chorobach układu oddechowego
 • u dzieci: w ADHD, ADD, Zespole Aspergera, Autyzmie, nadpobudliwości, porażeniach mózgowych, problemach skórnych wieku młodzieżowego, poprawie stanu skóry np. w trądziku
 • w uczeniu się i kreatywności - w medytacji
 • w przygotowaniu psychologicznym w sporcie, w wizualizacji, regeneracji

 

Wpływ terapii Float Rest® w przygotowaniu sportowców

 

Każdy dzień sportowca to ciężka praca, zarówno fizyczna jak i psychiczna. W drodze na sam szczyt kariery sportowej spotykają ich kontuzje, urazy, przemęczenie mięśni i stawów. Na spadek formy mają wpływ nie tylko urazy mechaniczne. Na co dzień sportowiec musi stawiać czoła presji otoczenia jak i swoim własnym ambicjom. Dlatego świetnym uzupełnieniem treningów jest terapia Float Rest®, która odpręża ludzkie ciało i umysł.

Floating wykorzystywany jest w sporcie już od lat siedemdziesiątych. Jednym z najsłynniejszych sportowców korzystających w przygotowaniach do zawodów z terapii floatingowej był Carl Lewis: 9 krotny mistrz olimpijski oraz 8 krotny mistrz świata w lekkiej atletyce. Ośrodki medyczne  Australian  Institute of Sport oraz Milan Lab – Laboratorium klubu piłkarskiego AC Milan, używają  kabin floatingowych do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej czy pomocy w powrocie zawodników po kontuzjach. W USA z terapii korzystają systematycznie sportowcy wielu dyscyplin np. zawodnicy NFL.  Od 2008 r. kapsuły odpływowe standardowo używane są przez olimpijską kadrę lekkiej atletyki Wielkiej Brytanii. Badania naukowe wykazały że w  czasie zabiegu Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta i tym samym kapsuła jest idealnym środowiskiem do przeprowadzania treningu mentalnego, wizualizacji i wsparcia psychologicznego zawodnika.

Relaks podczas zabiegu wpływa na zwiększenie przepływu krwi do mięśni, pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, zmniejsza ból i poprawia koncentrację. Seanse przyspieszają wypłukiwanie kortyzolu i adrenaliny, nagromadzonych w trakcie treningu. Stymulują też wydzielanie endorfin oraz enkefalin stanowiących naturalne składniki przeciwbólowe. W efekcie sportowcy szybciej i efektywniej się regenerują, a rozluźnione mięśnie są bardziej odporne na potencjalne kontuzje. We wszystkich dyscyplinach sportu kapsuły Float Rest®  stanowią profesjonalną pomoc w treningu i odnowie biologicznej.

 

Terapia Float Rest® w życiu codziennym

 

Korzystanie z zabiegów w kapsule Float Rest® zaleca się zarówno kobietom jak i mężczyznom w każdym wieku. Seanse polecane są również dla kobiet w ciąży, gdyż jest to bezpieczny sposób na szybki relaks. Przyszłe mamy mają bardzo obciążony kręgosłup i często nie radzą sobie z dolegliwościami ciążowymi. Terapia Float Rest® pomoże im zwalczyć bóle oraz stres przedporodowy. Jednak, aby skorzystać z terapii nie trzeba cierpieć na żadne schorzenia fizyczne czy psychiczne. Kąpiele w soli Epsom modelują sylwetkę, zmniejszają cellulit, oraz zapobiegają jego powstawaniu, a także nawilżają i ujędrniają skórę.

 

Dlaczego warto skorzystać z terapii Float Rest®

 • Skutecznie wzmocnisz układ odpornościowy
 • Wyraźnie poprawisz wydolność, koncentrację i pamięć
 • Znacząco zmniejszysz stres i zwiększysz siły witalne i energię
 • Podniesiesz libido i zwiększysz aktywność seksualną
 • Zregenerujesz aparat ruchowy
 • Poprawisz nastrój i samopoczucie (uwolnisz endorfiny i enkefaliny)
 • Zregenerujesz i poprawisz aktywność mięśniową, osoby aktywne wzmocnią kondycję, świadomość ciała i samoocenę
 • Kobiety w ciąży skutecznie odciążą kręgosłup i zredukują stres
 • Odmłodzisz, naturalnie nawilżysz i ujędrnisz skórę
 • Zlikwidujesz cellulit i wymodelujesz sylwetkę

 

Sekret zdrowia i urody soli Epsom

Sól Epsom zwana tez solą gorzką lub angielską to naturalnie czysty związek mineralny - siarczan magnezu,  jest bez zapachu, a jej pH jest obojętne dla skóry. Od ponad 100 lat używana jest w medycynie i kosmetyce. Podstawowy pierwiastek gorzkiej soli to magnez, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Również drugi z pierwiastków, czyli siarka pełni ważną rolę w ludzkim organizmie.

 

Jakie są korzyści wynikające z kąpieli w soli Epsom?

1. Dba o kondycję skóry

Kąpiele z użyciem soli Epsom zmiękczają oraz nawilżają skórę, pomagają utrzymać jej elastyczność, spłycają zmarszczki, a także redukują cellulit. Łagodzący wpływ soli pomoże osobom cierpiącym na takie choroby jak łuszczyca skóry czy egzema. Po zabiegu w kapsule na pewno poczują ulgę!

2. Detoksykacja organizmu

Każdego dnia dostarczamy naszemu organizmowi wiele toksyn, które zaburzają jego prawidłowe działanie. Dzieje się to np. poprzez stosowanie niezdrowej diety. Nasz organizm nie jest w stanie sam pozbyć się wszystkich toksyn. Bardzo pomocna w odtruciu organizmu okazuje się terapia z solą Epsom. Wystarczy położyć się w kapsule Float Rest®, zrelaksować, a problem toksyn znika sam.

3. Zmniejszenie bólu                                                                 

Kąpiele z solą Epsom skutecznie redukują ból i zmęczenie mięśni oraz skurcze. Osoby cierpiące z powodu zapalenia mięśni i stawów bądź innych dolegliwości bólowych powinny spróbować kuracji solnych. Jej silne właściwości przeciwbólowe wykorzystywane są również w kąpielach podczas porodu.

4. Łagodzi stres

Ciągle towarzyszący nam stres pozbawia organizm magnezu, a także zwiększa poziom adrenaliny. Najszybszym sposobem uzupełnienia magnezu, który najlepiej wchłania się przez skórę jest kąpiel w soli Epsom. Natychmiastowo organizm dostaję dużą dawkę tego cennego pierwiastka, a co za tym idzie zyskuje uczucie relaksu, poprawę snu i koncentracji, jak również ukojenie nerwów.

7. Przywraca prawidłowe funkcje organizmu

Sól Epsom pomaga zwalczać wiele problemów zdrowotnych. Dzięki zawartości siarczanu magnezu może być stosowana do poprawy krążenia krwi, ustabilizowania ciśnienia tętniczego, zapobiega stwardnieniu tętnic, poprawia przepływ tlenu w organizmie, a nawet normuje bicie serca. Badania wykazały, że sól Epsom również przyczynia się do zmniejszenia bóli migrenowych oraz ma korzystny wpływ w leczeniu cukrzycy, gdyż właściwy poziom siarczanu magnezu współdziała w procesie przetwarzania insuliny i zwiększa jej przyswajalność przez organizm.

 

Badania naukowe floatingu

 

Deprywacja Sensoryczna to stan polegający na odizolowaniu lub ograniczeniu dopływu bodźców zmysłowych. Osiągnąć go możemy za pomocą kąpieli w kapsułach floatingowych wypełnionych solą Epsom. Jest to nie tylko wspaniałe doświadczeni, ale także terapia zdrowotna, niosąca wiele korzyści dla organizmu. Od lat naukowcy badają ten niezwykły sposób terapii i jego wpływu na zdrowie. W Polsce jest to metoda innowacyjna i jeszcze nie badana, dlatego opierać możemy się jedynie na wynikach badań zagranicznych naukowców m.in. Z Finlandii, Szwecji, USA, Kanady, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

W Karlstad University przeprowadzono badania mające na celu zbadanie długofalowych skutków flotacyjnych w okresie 4 miesiące po zakończeniu leczenia. Przebadano grupę 70 pacjentów: 54 kobiet i 16 mężczyzn, u których zdiagnozowano bóle, stres, osłabienie. Ponadto 26 uczestników w tej grupie cierpiało na depresje. Uczestnicy wzięli udział w 12 sesjach flotacji. Okazało się, że obszary bólu, stresu, lęku i depresji zmniejszyły się, jednocześnie wzrosła jakość snu i poziom optymizmu. Pozytywne efekty utrzymały się 4 miesiące po leczeniu. Stwierdzono, że terapia flotacyjna jest skutecznym sposobem leczenia bólu. Takich badań przeprowadzono bardzo wiele i wszystkie jednoznacznie wykazują ogromną skuteczność terapii Float Rest® w wielu dolegliwościach zdrowotnych.

 

Innowacyjne rozwiązanie dla polskiej branży medycznej, rehabilitacyjnej oraz kosmetycznej

 

Pierwsza kapsuła odpływowa powstała w USA na przełomie lat 50. i 60. Amerykański neurolog dr John C. Lilly stworzył prototyp urządzenia, które miało odizolować człowieka od zewnętrznej stymulacji zmysłowej i poprzez ten stan leczyć wiele dolegliwości. Natomiast w latach 70. dr Peter Suedfeld i dr Roderick Borrie z University of British Columbia zaczęli badać korzyści płynące z wykorzystania tej techniki. Zmienili oni jej nazwę na REST czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Po badaniach Suedfelda i Borrie kolejni naukowcy zaczęli interesować się floatingiem. Dzięki temu naukowo udowodniono pozytywny wpływ terapii REST. Kapsuły odpływowe zaczęły cieszyć się ogromną popularnością na całym świecie. W samej Unii Europejskiej działa ponad 320 ośrodków. Najwięcej w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Francji, Holandii, Belgii, Włoszech, Hiszpanii. W Polsce o  floatingu  dopiero niedawno zaczęto mówić i wykorzystywać jego dobroczynny wpływ w terapiach.

Seanse w kapsule Float Rest® poleca się wykorzystywać m.in. w leczeniach bóli reumatycznych, bóli pleców, kręgosłupa, stawów, a także przy problemach z koncentracją czy bezsennością. Korzystać z terapii powinny osoby cierpiące na depresję, walczące z nałogami, czy intensywnie uprawiające sport.

Floating przeciwwskazania

Przeciwwskazania do floatingu to: I trymestr ciąży, menstruacja, uszkodzenia i podrażnienia skóry, zapalenie ucha środkowego, rozrusznik serca, choroby psychiczne, świeżo wykonany tatuaż lub piercing (należy odczekać minimum 1 tydzień), nowotwory skóry, spożyty alkohol lub środki odurzające.

Pokoje

Pokój Comfort SBL
od 299 /noc
od 299 /noc

  Wyposażenie pokoju:  łoże małżeńskie lub dwa oddzielne łóżka;  możliwość wstawienia łóżeczka;  łazienka: ...

Szczegóły pokoju

Pokój Comfort SBL

 • Maks. osób: 2
Pokój Comfort DBL
od 299 /noc
od 299 /noc

  Wyposażenie pokoju:  łoże małżeńskie lub dwa oddzielne łóżka;  możliwość wstawienia łóżeczka turystycznego;  łazienka: ...

Szczegóły pokoju

Pokój Comfort DBL

 • Maks. osób: 2
Pokój Deluxe
od 345 /noc
od 345 /noc

  Wyposażenie pokoju:  łoże małżeńskie;  podwójna rozkładana kanapa z 2 dodatkowymi miejscami do spania;  możliwość ...

Szczegóły pokoju

Pokój Deluxe

 • Maks. osób: 2
Pokój Studio
od 409 /noc
od 409 /noc

  Wyposażenie pokoju:  łoże małżeńskie;  rozkładany narożnik z dwoma dodatkowymi miejscami do spania;  możliwość wstawienia  ...

Szczegóły pokoju

Pokój Studio

 • Maks. osób: 2
Apartament Lux
od 495 /noc
od 495 /noc

  Wyposażenie pokoju:  łoże małżeńskie;  podwójna rozkładana kanapa z 2 dodatkowymi miejscami do spania;  możliwość ...

Szczegóły pokoju

Apartament Lux

 • Maks. osób: 2
Pokaż wszystkie

ul.Czerska 11
86-150 Tleń, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij